“Szlak Chasydzki”

11 grudnia 2009 , Tagi: atrakcje turystyczne , turystyka

To pomysł burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka. Jego trasa miałaby przebiegać od Bobowej, poprzez Tarnów, aż do Dąbrowy Tarnowskiej.

– Każda z tych miejscowości ma wartościowe zabytki kultury judaistycznej, które można wykorzystać do promocji subregionu tarnowskiego – przekonuje burmistrz Początek.

Dodajmy, że działa już podobny projekt, realizowany przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Jego celem jest stworzenie międzynarodowego szlaku turystycznego, wykorzystującego dziedzictwo kultury i religii żydowskiej.

Organizację szlaku rozpoczęto w 2006 roku i w pierwszym etapie przewidziano nawiązanie współpracy z lokalnymi samorządami na terenie Polski Południowo-Wschodniej oraz Ukrainy. W przyszłości przewidziane jest rozszerzenie szlaku na teren Słowacji, Węgier i Rumunii. Na razie znalazły się na nim miejscowości z województw lubelskiego i podkarpackiego, a także z Ukrainy. Obejmuje on już między innymi takie miejscowości jak: Dębica, Ropczyce, Leżajsk, Kraśnik, Chełm, Zamość, Jarosław czy Iwano-Frankowsk.

ESKA Tarnów

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej