Sukcesy moto-turystów

14 listopada 2012 , Tagi: Tarnów , wydarzenie

Trzy tarnowskie załogi zajęły całe podium Rajdowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych. Tarnowscy kierowcy, moto-turyści, odnieśli także sukcesy w Turystycznych Motorowych Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski.

10 listopada w Puszczykowie koło Poznania zorganizowano 41 Rajd RWP w ramach, którego odbył się Finał Mistrzostw Polski i Pucharu Polski oraz zakończenie całego sezonu 2012. Dużym sukcesem sportowym zaowocował tegoroczny start tarnowskich załóg na arenie ogólnopolskiej. Załogi Speed Race Tarnów Racing Team cały sezon startowały w rundach Turystycznych Motorowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych oraz Pucharze Polski.

W klasyfikacji generalnej kierowców i pilotów TMMP 2012 na drugim miejscu w grupie kierowców uplasował się –Rafał Kiwior, szósty był Jarosław Wawrzkiewicz, ósmy Andrzej Ziembowski, a dziewiąte miejsce zajął Łukasz Kocoł. W rywalizacji pilotów drugi był –Grzegorz Gondek, siódmy –Adam Bąk, ósma Monika Jaworska, dziewiąta Agnieszka Wawrzkiewicz, a 11 Kamil Turek.

W klasyfikacji klubowej na koniec sezonu tarnowski team znalazł się na pierwszym miejscu.

W klasyfikacji MPON całe podium w tym sezonie należy do tarnowskich załóg. Wygrali Jarosław Wawrzkiewicz i Monika Jaworska, na drugim miejscu uplasował się team Andrzej Ziembowski – Adam Bąk, a na trzecim Łukasz Kocoł z Agnieszką Wawrzkiewicz

Także w tych zawodach w klasyfikacji klubowej na koniec sezonu na pierwszym miejscu znalazł się Speed race Tarnów Racing Team.

W finale Turystycznego Motorowego Pucharu Polski dwie tarnowskie załogi znalazły się pierwszej dziesiątce – na czwartym miejscu Rafał Kiwior i Grzegorz Gondek, a na ósmym wspólnie Mateusz Kocerba z Jarosławem Wawrzkiewiczem i Łukasz Kocoł z Agnieszką Wawrzkiewicz

W klasyfikacji klubowej Speed Race Tarnów Racing Team zajął trzecie miejsce.