Spacer śladem tarnowskiej ceramiki

21 października 2021 , Tagi: kultura , Muzeum

W najbliższą niedzielę, 24 października, będzie okazja do pospacerowania w obrębie starego miasta. Przewodnik zwracać uwagę będzie nie na samą architekturę, a na.. ceramikę. Początek o 11.30.

Uczestników będzie oprowadzać dr Agnieszka Partridge, kolekcjonerka i autorka publikacji „Potęga ornamentu”, w której omawia ceramikę artystyczną.

Poruszając się w obrębie starego miasta będzie okazja do zwrócenia uwagi na płytki ścienne i podłogowe, które znajdują się zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach kamienic. – Ceramika na posadzkach wskutek używania ulega zniszczeniu, wymieniana jest na nową. Warto przyjrzeć się jej, aby w przyszłości starać się o zachowanie jej w miejscach, do których została przeznaczona – informuje na swoim fanpage’u Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Spacer rozpocznie się przy pomniku Wincentego Witosa.

Jest to wydarzenie towarzyszące wystawie pt. „Wzory w kwadracie zamknięte. Ceramiczne zdobienia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku”, którą można oglądać do końca roku w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie w Rynku 3.

Więcej o ekspozycji na stronie muzeum.

Więcej: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Spacer-sladem-tarnowskiej-ceramiki

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej