Skatepark gotowy – kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego

29 listopada 2013 , Tagi: cieakwostka

Nowy skatepark to kolejny efekt pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Zadanie zostało już zakończone i oddane do dyspozycji mieszkańców. Dobrze się prezentuje.

Skatepark gotowy

Tarnowscy miłośnicy jazdy na deskorolkach mogą już korzystać z profesjonalnych urządzeń, takich jak np. polejam, curb 45, bold rail 35, bold rail 50, bump 55 , bump 40 w hydrant, curb 29, bump w gurb, stairs w bold rail 45, gap, London gap, stairs hub bas, wallride i Carlsbad gap. – Po tymi tajemniczymi nazwami kryją się rurki, betonowe skocznie, podjazdy, boksy i amerykański hydrant, który do tej pory można było zobaczyć tylko na zagranicznych filmach. Wszystkie elementy tworzą spójną całość. Zostały zaprojektowane, tak aby każdy mógł z nich korzystać niezależnie od posiadanych umiejętności – wyjaśnia pomysłodawca powstania skateparku Dominik Dudek.

Konstrukcje zostały umiejscowione na płycie betonowej. Zamontowano także elementy małej architektury. W przyszłym roku wykonane zostanie dodatkowo oświetlenie i odwodnienie terenu. Naprawione zostanie także ogrodzenie.

Inwestycja zlokalizowana na terenach zielonych przy Pałacu Młodzieży kosztowała prawie 260 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycja była firma Techramps z Krakowa. Nadzór inwestorki sprawowała Pracowania Projektowa GRAF – Joanna Stuchły.

Westerplatte z betonu

Wkrótce ukończona zostanie kolejna wybrana przez mieszkańców inwestycja. Mowa o remoncie ulic Westerplatte, Marynarki Wojennej oraz Obrońców Poczty Gdańskiej. Z dwóch pierwszych mieszkańcy już korzystają. W najbliższych dniach zakończą się prace na tej ostatniej.

Ulice zyskały nową, betonową nawierzchnię oraz solidną podbudowę. Remont kosztował ponad trzy mln złotych. Z budżetu miasta na prace przeznaczono ponad dwa miliony złotych, a tak szeroki zakres prac możliwy był dzięki dodatkowemu milionowi z budżetu obywatelskiegomówi dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich Jacek Kułaga.

Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma WES-BUD PLUS. Okres gwarancji na roboty wynosi 10 lat.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Skatepark-gotowy-kolejna-inwestycja-z-budzetu-obywatelskiego#sthash.YnlD0FNJ.dpuf

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej