„Skąpiec” w promocji

8 stycznia 2020 , Tagi: kultura , wydarzenia

W najbliższy weekend, 11 i 12 stycznia, tarnowski teatr zaprasza na „Skąpca”, komedię Moliera o pożądaniu rzeczy i chęci nieustannego mnożenia monet. Stosownie do tytułu spektaklu i jego tematyki, bilety tym razem będą tańsze o połowę, co być może ułatwi decyzję o wyjściu do teatru.

Pierwszym spektaklem tarnowskiego teatru w nowym roku będzie „Skąpiec” Moliera, w reżyserii Mariana Pecko. Pieniądze i wszelkie ziemskie majątki, które od wieków nieprzerwanie kuszą nas swym bogactwem, zazwyczaj przysłaniają to co najważniejsze. Myśląc tylko o pomnożeniu dóbr materialnych, tracimy prawdziwy sens i cel naszego życia. Zapominamy o bliskich i uczuciach. Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jesteśmy podobni do tytułowego „Skapca”. Monety na punkcie których ma ciągłą obsesję, prowadzą go do zguby i osamotnienia. W komedii Molier’a, Harpagon, przez swoją rządzę majątku, doprowadza do rodzinnego konfliktu. Ma on dwójkę dzieci: Elizę i Kleanta. Dziewczyna jest zakochana w biednym Walerym, natomiast chłopak w ubogiej Mariannie. Ojciec jednak ma wobec nich inne plany. Do gry dołączają stary i bogaty Anzelm, swatka Frozyna, kłamstwa i – przede wszystkim – pieniądze.
Jak odczytywać Skąpca w dobie kryzysu, kiedy każdy z nas uwikłany jest w kapitalistyczne zależności, każdy ma dług, każdy pożąda rzeczy? Być może język molierowskiej komedii potrafi unieść problemy, z którymi stykamy się na co dzień – w krzywym zwierciadle pokazując sytuację bohaterów, których połączyła zaginiona szkatułka.

W spektaklu grają: Matylda Baczyńska, Karolina Gibki (gościnnie), Kinga Piąty, Monika Wenta, Aleksander Fiałek, Piotr Hudziak, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski.

Spektakl zaprezentowany zostanie w najbliższy weekend, 11 i 12 stycznia o godzinie.16:00. Prezentem na nowy rok będzie obniżka cen biletów o 50%, czyli cena bilety wynosi 20 złotych. Rezerwacje biletów: 14 688 32 87, 784 976 025

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Artykuł: http://www.tarnowskieinfo.pl/news/20287,skapiec-w-promocji.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej