Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS w Tauron Lidze

16 maja 2022 , Tagi: siatkarki , Tauron Liga

Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów wygrały oba rozgrywane podczas weekendu w Mielcu finałowe mecze pierwszej ligi siatkówki kobiet. Tym samym podopieczne trenera Marcina Wojtowicza w finałowej rywalizacji zwyciężyły ITA Tools Stal Mielec 3-1 i zapewniły sobie awans do Tauron Ligi.

Początek sobotniego pojedynku należał do naszego zespołu. W pierwszym secie tarnowianki po akcji Adrianny Kukulskiej wygrywały 4-1, a po ataku Wiktorii Kowalskiej 10-5. Kolejne minuty należały jednak do mielczanek. Po błędzie Katarzyny Wawrzyniak na tablicy pojawił się wynik 9-10, as serwisowy Judyty Gawlak doprowadził natomiast do remisu 12-12. Kilka akcji później nieudana próba Wiktorii Kowalskiej dała podopiecznym trenera Mirosława Zawieracza prowadzenie 16-13. Siatkarki z Tarnowa szybko odrobiły jednak te straty i po punkcie Gabrieli Ponikowskiej było 16-16. Kolejne minuty przyniosły grę punkt za punkt. Przy stanie 22-22 tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu, a rywalizację w pierwszym secie zakończyło zatrzymanie blokiem Sandry Szczygioł.