Są pieniądze na zachęcanie do zwiedzania miasta i regionu tarnowskiego

9 września 2020 , Tagi: promocja

Tarnowska Organizacja Turystyczna dostała 92 tysiące złotych na aktywizację regionalnej turystyki.

Zostaną zrealizowane trzy projekty promujące regionalne winnice, pasieki czy zachęcające do zwiedzania miasta i regionu rowerem, busem oraz pieszo.

Jak mówi prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, Marcin Pałach, w ramach projektu dotyczącego tarnowskich winnic w obszarze „ENOTarnowskie” zostanie między innymi poprawiona infrastruktura kilku winnic.

– Będziemy zapraszać turystów, mieszkańców Krakowa, żeby busem przyjechali do Tarnowa, każda wycieczka to 20 osób. Chcemy zorganizować 4 wycieczki: Tarów i winnice oraz Tarnów i Zalipie. W ramach tego projektu jest również sześć wycieczek rowerowych. Będziemy zwiedzać m.in. Ryglice, Zalipie i winnice.

Pieniądze pomogą też w zachęcaniu turystów do zwiedzania regionu.

– W kilku winnicach pojawi się mała infrastruktura, ławki, tablice informacyjne plus portal internetowy, który już działa, ale zostanie przebudowany z możliwością rezerwacji zwiedzania i degustacji w tarnowskich winnicach. W 2019 roku „ENOTarnowskie’”otrzymało certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny w Polsce.

W ramach małopolskich pasiek na turystycznym szlaku zostaną posadzone m.in. miododajne rośliny w tarnowskim Parku Strzeleckim.

– Mamy zaplanowane przygotowanie mapy turystycznej przestawiającej 20 wybranych pasiek z naszego regionu, które są nastawione na obsługę ruchu turystycznego. Będziemy również nasadzać rośliny, kwiaty, drzewa miododajne na terenach kilku gmin, z którymi współpracujemy, m.in. w Tarnowie – w Parku Strzeleckim chcemy zasadzić sad owoców odmian dawnych.

Będzie też 5 pieszych wycieczek po Tarnowie – Tarnów nieoczywisty, nieodkryty i w miejsca związane z Janem Pawłem II.

Wszystkie projekty będą realizowane jeszcze w tym roku.

Są dofinansowywane z budżetu województwa małopolskiego.

http://www.rdn.pl/news/sa-pieniadze-zachecanie-zwiedzania-miasta-regionu-tarnowskiego

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej