Rowerowa Radocyna zaprasza na IV Piknik Rowerowy

12 grudnia 2009 , Tagi: rowery , sport , turystyka

“Beskid Zielony” Lokalna Organizacja Turystyczna już po raz czwarty zaprasza wszystkich amatorów dwóch kółek na Piknik Rowerowy w Beskid Niski.

Tegoroczna impreza wzorem lat ubiegłych adresowana jest do zapaleńców rowerowej turystyki górskiej, a zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie skosztowali uroków szlaków Beskidu Niskiego. Przez cztery dni domem amatorów aktywnej turystyki rowerowej oraz przyrody i magii beskidzkiej będzie Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Nadleśnictwa Gorlice w Radocynie. Organizatorzy proponują spenetrowanie lasów Beskidu Niskiego i terenu Magurskiego Parku Narodowego.

Miejsca te w przeszłości dawały schronienie rozbójnikom i bywały terenem krwawych bitew, czego świadectwem są liczne “Leśne Cmentarze” cmentarze z I Wojny Światowej. W lasach grzebano ofiary wielkich epidemii i były miejscem eksterminacji ludności żydowskiej. W wyniku powojennych wydarzeń wiele miejscowości zostało wyludnionych, a pozarastane cmentarze i cerkwiska są jedynym po nich świadectwem. One również stanowią cel naszych rowerowych wędrówek.

Organizatorzy proponują zwiedzanie na trasach miejsc szczególnie atrakcyjnych tj: zabytków “Drewnianych Pereł” Szlaku Architektury Drewnianej (cerkwie, kościoły, kapliczki, krzyże przydrożne), ciekawostek przyrodniczych (Ekomuzeum MPN, kamieniołom pod Maguryczem, jeziorka osuwiskowe w Radocynie, żeremia bobrów). Poznawać będziemy także nie mniej ciekawe przygraniczne tereny Słowacji. W przygotowaniu są następne atrakcje, o których na bieżąco będziemy informować na stronie pikniku. Do wyboru będą trasy o różnej trudności, których przejechać można będzie tylko wybrane odcinki.

Osoby mniej zaawansowane w uprawianiu górskiej turystyki rowerowej będą mogły skorzystać z krótszych tras, mniej wymagających. Oprócz wytyczonych szlaków będziemy mogli poruszać się po wewnętrznych drogach Lasów Państwowych.

Wszyscy będą mogli wziąć udział w wyścigu górskim. Lekki, łatwy i interesujący będzie konkurs wiedzy o Magicznej Krainie Pogórzan i Łemków. Udział wieńczyć będą czarowna atmosfera ogniska przy dźwiękach zespołów folkowych grających między innymi na nutę łemkowską, balladzie i piosence turystycznej.

Atrakcje tegorocznej imprezy to:

  • Występ zespołu folkowego “Kapela na dobry dzień”
  • Wizyta w malowniczo położonym wśród lasów i polan obserwatorium astronomicznym w Roztokach na Słowacji, gdzie uczestniczyć będziemy w okularowej projekcji tarczy Słońca.
  • Pokaz możliwości konia huculskiego, który zaprezentuje stadnina “Stara Cegielnia” z Gładyszowa


Więcej informacji o imprezie na stronie www.piknikrowerowy.beskidzielony.pl

TCI

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej