Remont tarnowskiego kirkutu zgodny z religijnymi zasadami – potwierdza naczelny rabin Polski

27 stycznia 2020 , Tagi: remonty , zabytki

Ten remont to jeden z najważniejszych remontów żydowskich zabytków w Polsce – i został przeprowadzony zgodnie z wytycznymi religii żydowskiej – zapewnił dziś w Tarnowie naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

Podczas konferencji podsumowującej prace tarnowskiego Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej, przyznał że nie ma żadnych zastrzeżeń do pracy członków Komitetu.

To przykład na całą Polskę i Europę jak powinna wyglądać restauracja cmentarza z pełnym szacunkiem dla zmarłych i żydowskiej tradycji – podkreślił rabin.

Po zakończonym remoncie tarnowskiego kirkutu pojawiły się zarzuty dotyczące rozliczenia inwestycji i jej przebiegu – wątpliwości te jednak zostały ostatecznie wyjaśnione. Dodajmy, że remont przeprowadzony na tarnowskim cmentarzu żydowskim, który jest jednym najstarszych tego typu cmentarzem w Małopolsce, były dofinansowane pieniędzmi z Unii Europejskiej. Odremontowano ponad 120 nagrobków i ogrodzenie cmentarza – został oświetlony i wytyczono alejki.

Artykuł: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/remont-tarnowskiego-kirkutu-zgodny-z-religijnymi-zasadami-potwierdza-naczelny-rabin-polski/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej