RegioJet chce jeździć z Pragi do Przemyśla od 13 grudnia 2020 roku

6 kwietnia 2020 , Tagi: kolej , transport
Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że 3 lutego 2020 r. czeski przewoźnik kolejowy RegioJet złożył powiadomienie o planowanych usługach pasażerskich na trasie Praha hl. n. – Przemyśl Gł. i w relacji powrotnej.

26 lutego 2020 r. wnioskodawca został wezwany m.in. do uzupełnienie braków formalnych w związku ze złożonym powiadomieniem. Część trasy, na której RegioJet planuje realizować nową usługę, przebiega przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (szczegóły w proponowanym rozkładzie jazdy). Z tego względu Prezes UTK jest organem uprawnionym do wydania decyzji o otwartym dostępie na odcinku przebiegającym przez obszar Rzeczypospolitej Polskiej w ramach trasy międzynarodowej.
Przewoźnik ma zamiar wykonywać nową usługę przewozu osób na trasie międzynarodowej od 13 grudnia 2020 r. do 12 grudnia 2025 r. Planuje on realizować jeden kurs dziennie, wykonywany od poniedziałku do niedzieli, przez cały roczny rozkład jazdy. UTK podał, że RegioJet posiada licencję ważną bezterminowo, certyfikat bezpieczeństwa część A (ważny do 7 października 2024 r.) wydany przez czeski organ regulacyjny oraz certyfikat bezpieczeństwa część B, uprawniający do wykonywania przewozów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (ważny do 30 listopada 2022 r.).
Przewoźnik poinformował, że zamierza realizować przejazdy pociągami sypialnymi złożonymi z platform, lokomotyw typu TRAXX i Vectron oraz wagonów typu Bcmz, Bvcmz i Bvcmbz. Pociągi będą dysponowały od 8 do 12 wagonami, a pojemność pociągu wynosić będzie od 400 do 600 kuszetek. Do dyspozycji będzie jeden wagon z możliwością transportu do dwóch osób z niepełnosprawnościami. UTK podał, że w związku z otrzymaniem od RegioJet powiadomienia o planowanych nowych międzynarodowych usługach pasażerskich uruchomiona została stosowna procedura.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej