Raport o stanie gospodarki turystycznej w latach 2007-2011

21 lutego 2013 , Tagi: ciekawostka

W dniu 1 lutego 2013 r. Rada Ministrów przyjęła “Raport o stanie gospodarki turystycznej w latach 2007-2011”, którego celem jest diagnoza stanu gospodarki turystycznej w Polsce. Realizacja raportu wynika z zapisów zawartych w “Kierunkach rozwoju turystyki do 2015 r.”.

Do oceny stanu gospodarki turystycznej służyło analizowanie poziomu ośmiu wskaźników odnoszących się do gospodarki turystycznej oraz ruchu turystycznego w Polsce, wyznaczonych do monitoringu i ewaluacji zawartych w strategicznym dokumencie. Są nimi: udział gospodarki turystycznej w tworzeniu PKB, uczestnictwo mieszkańców Polski w wyjazdach turystycznych, liczba krajowych podróży turystycznych mieszkańców Polski, liczba cudzoziemców przyjeżdżających do Polski, liczba turystów zagranicznych przyjeżdżających do Polski, oszacowanie wydatków cudzoziemców w Polsce, oszacowanie wydatków turystów zagranicznych w Polsce oraz oszacowanie wydatków mieszkańców Polski na krajowe wyjazdy turystyczne.
W Polsce udział gospodarki turystycznej w PKB ulegał w latach 2007-2011 nieznacznym wahaniom, jednak utrzymywał się na wysokim poziomie wnosząc wkład do PKB na poziomie ok. 5-6% – generalnie powyżej zakładanego w “Kierunkach …” poziomu.

 

http://www.tur-info.pl/p/ak_id,43141,,raport,gospodarka_turystyczna,rada_ministrow,kierunki_rozwoju_turystyki.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej