Prognozy dot. scenariuszy rozwoju sytuacji w gospodarce turystycznej w Małopolsce do roku 2021 wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystycznej

26 maja 2020 , Tagi: małopolska , turystyka

Celem przedsięwzięcia było zaprojektowanie scenariuszy rozwoju sytuacji w branży turystycznej w Małopolsce w perspektywie do końca 2021 roku wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystycznej, przede wszystkim samorządów oraz branży turystycznej i MOT.

Scenariusze należy traktować jako głos w dyskusji nt. przypuszczalnych skutków obecnej pandemii dla regionalnej gospodarki turystycznej, a wnioski jako wsparcie przy projektowaniu działań naprawczych dla branży turystycznej przeżywającej kryzys oraz ukierunkowanie na działania potrzebne do adaptacji do nowych uwarunkowań funkcjonowania turystyki.

W scenariuszach wzięte zostały pod uwagę dwa czynniki: rządowe regulacje prawne dotyczące sytuacji epidemiologicznej oraz zmiany w preferencjach i procesie podejmowania decyzji o podróży turystycznej i wyborze destynacji. Scenariusze przygotowano za pomocą autorskiej adaptacji połączenia dwóch metod – foresightowej oraz transformacyjnego planowania scenariuszowego.

Opracowanie zostało przygotowane na zlecenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej (MOT) przez zespół Instytutu Best Place w ramach ścisłej współpracy z ekspertami i członkami MOT.

Prognozy dot. scenariuszy rozwoju sytuacji w gospodarce turystycznej w Małopolsce do roku 2021 wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystycznej (pdf)

http://www.mot.krakow.pl/news,600.html

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej