Prezes POT: zaczęła się weryfikacja firm przyjmujących bony turystyczne

6 sierpnia 2020 , Tagi: bon turystyczny , turystyka

Aby wpisać się na listę przedsiębiorców uprawnionych do przyjmowania płatności bonem, wystarczą oświadczenia składane pod rygorem karnym. Do POT należy zadanie zweryfikowania, czy faktycznie podmioty te spełniają kryteria, czyli świadczą usługi noclegowe lub touroperatorskie. Kontynuujemy rozmowę z Robertem Andrzejczykiem, prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Marzena Markowska: Program Polski Bon Turystyczny ruszył dla turystów 1 sierpnia. Jak wyglądał jego początek?

Robert Andrzejczyk: Polski Bon Turystyczny to młody projekt, w który zaangażowane było wiele instytucji. Rodzice mogą skorzystać z bonu także w te wakacje, przypomnijmy jednak, że można go zrealizować aż do końca marca 2020 roku.

Od 25 lipca do programu dołączyło 8,7 tys. przedsiębiorców. Od soboty 1 sierpnia rodzice mogą aktywować w PUE ZUS Polski Bon Turystyczny. Uważam, że wszystko zadziałało zgodnie z planem. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ciągu pierwszych dwóch dni beneficjenci programu wykonali już 3,2 tys. płatności na łączną kwotę 2,5 mln zł. Na platformie elektronicznej bon aktywowało już 190 tys. osób, a łączna wartość aktywowanych bonów wynosi 160 mln zł. Po pierwszym tygodniu będziemy też w stanie stwierdzić, co należy ulepszyć, choć już teraz mamy pierwsze przemyślenia…

Cały wywiad: https://www.waszaturystyka.pl/prezes-pot-zaczela-sie-weryfikacja-firm-przyjmujacych-bony-turystyczne/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej