Zagraniczni turyści na rowerach

16 lutego 2010 , Tagi: Gazeta Tarnowska

Rowerem po Tarnowie i okolicach? Dlaczego nie. Zwłaszcza, że nie trzeba mieć własnego jednośladu, żeby taki pomysł zrealizować. Wypożyczalnia rowerów przy Tarnowskim Centrum Informacji Turystycznej działa już kilkanaście miesięcy. I choć nie wszyscy tarnowianie o niej wiedzą, z oferty chętnie korzystają turyści, zwłaszcza zagraniczni.
Paweł Przybyło, autor dostępnych w Informacji Turystycynej “Szlaków rowerowych”, przekonuje, że Tarnów i okolice są doskonałym miejscem rowerowych eskapad. Z myślą o tych, którzy chcieliby lepiej poznać okolice miasta, przygotowane zostały broszury z opisami najciekawszych szlaków, oraz dokładne mapy.
Dla wytrawnych kolarzy – 44-kilometrowa trasa z Tarnowa do Ciężkowic, propozycja dla mniej wprawnych kolarzy to 19-kilometrowy szlak, który wiedzie doliną Białej, gdzie krajobraz urozmaicają m.in. pozostałości starego kamieniołomu. Rozległe widoki na Pasmo Łososińskie i małe miasteczka będą natomiast towarzyszyć tym, którzy wybiorą szlak na Pleśną. Za 30 zł można wybrać się na całodzienną eskapadę. W każdy poniedziałek – oferta specjalna dla tarnowian – rower można wypożyczyć za złotówkę.
Informacje dostępne są na stronie internetowej www.it.tarnow.pl

Gazeta Tarnowska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej