Z zachętą do podróżnych – odwiedźcie nas!

16 lutego 2010 , Tagi: Gazeta Tarnowska

Nowe znaki mają wymiary 2,25 na 1,22 m. Oprócz nazwy “Tarnów” każdy ma trzy piktogramy, na których umieszczone zostały zarysy tarnowskiej katedry, Ratusza oraz mauzoleum generała Józefa Bema. W ciągu kilku najbliższych tygodni na ulicach Tarnowa pojawią się kolejne 4 znaki – tym razem z adresem informacji turystycznej.
Znaki drogowe montuje na zlecenie Tarnowskiego Centrum Informacji jedna z renomowanych firm tej branży. Całkowity koszt produkcji i montażu wyniósł 5,5 tysiąca złotych i w całości pokryty został z budżetu TCI.
Dlaczego dwa z czterech znaków na rogatkach Tarnowa zostały umieszczone już po zjeździe z tarnowskiej obwodnicy? – Chcieliśmy je wszystkie zamontować przed zjazdem, by zapraszały do miasta przejeżdżających – tłumaczy Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji. – Jednak krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie wyraził na to zgody. Jego pracownicy wyjaśnili, że na polskich drogach jest zbyt dużo znaków. Podobnie było z innym pomysłem centrum. Chciało umieścić promujący miasto znak przy krajowej “czwórce”. Decyzja GDDKiA była jednak negatywna.

Gazeta Tarnowska

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej