Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego etap II

11 kwietnia 2018 , Tagi: tarnow.pl

Projektem objęte są zadania poszczególnych partnerów:
1. Gmina Borzęcin: budowa 3 altan turystycznych wraz z parkingami i miejscami wypoczynku. Obiekty będą wykonane w miejscowości Borzęcin w przysiółkach Łazy i Borek jako infrastruktura towarzysząca szlakom rowerowym.
2. Gmina Ciężkowice: w miejscowości Ostrusza budowa wioski rowerowej (altana drewniana wraz z elementami małej architektury).

Kąśna Dolna budowa wioski rowerowej (wiata drewniana wraz z elementami małej architektury i alejkami).
1. Gmina Czchów: Grodzisko- Miejski Park Zieleni i Wypoczynku w miejscowości Czchów, budowa altany z grillem, zagospodarowanie terenu Wzgórza Zamkowego, oświetlenie terenu,
2. Gmina Iwkowa: budowa i montaż małej architektury turystycznej w miejscowości Iwkowa, w tym odtworzenie ziemianki.
3. Gmina Pleśna: budowa węzła w miejscowości Łowczówek – ścieżka przyrodnicza: oznaczenie ścieżki w miejscowości Łowczówek: od budynku Urzędu Gminy Pleśna, wzdłuż drogi powiatowej w kierunku Lichwina, a następnie w kierunku Cmentarza Legionistów nr 171. Długość ścieżki około 4 km – część poprowadzona po trasie istniejącego szlaku turystycznego.
Budowa ścieżki geologicznej w miejscowości Lichwin: oznaczenie ścieżki
w miejscowości Lichwin. Teren położony jest przy drodze gminnej Lichwin-Kamieniołom. Długość ścieżki wynosi 3 km.
Budowa wieży widokowej w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska: budowa wieży widokowej, instalacje elektryczne, nawierzchnie i zagospodarowanie terenu, mała architektura.

1. Powiat dąbrowski: remont i adaptacja zabytkowego spichlerza znajdującego się na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu na stanicę turystyczną; zagospodarowanie terenu w bezpośrednim sąsiedztwie budynku (parkingi, droga dojazdowa).
2. Miasto Tarnów: budowa budynku Centrum Aktywnego Wypoczynku (CAW) oraz parkingu na 18 miejsc postojowych, drogi rowerowej, chodników i placów, ogrodzenia, małej architektury. Ponadto zakup i montaż siłowni zewnętrznej, infrastruktury technicznej tj. m.in. oświetlenie terenu i monitoring.
3. Za promocję projektu odpowiedzialny jest jego Lider tj. Tarnowska Organizacja Turystyczna. Zaplanowano wydanie mapek rowerowych oraz broszur po terenie gdzie zrealizowano inwestycje.
Okres realizacji: 01.11.2016-31.12.2018

Całkowita wartość projektu:  6 503 573,14 zł
Wartość dofinansowania: 3 921 717,51 zł

Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr).
Dodatkowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie www.lot.tarnow.pl

Chcesz wiedzieć więcej na temat powstających w subregionie tarnowskim przedsięwzięć? Już dziś zapisz się do newsletteru na stronie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej i bądź na bieżąco informowany o wydarzeniach w ramach powstającej infrastruktury.

inwestycje w Gminie_Miasta_Tarnowa.docx 101,46 kB

Więcej:

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Wzrost-atrakcyjnosci-turystycznej-i-rekreacyjnej-Subregionu-tarnowskiego-etap-II

RCIT.421.66/18

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej