Tarnowskie Dionizje po raz siódmy

9 listopada 2018 , Tagi: tarnowskieinfo.pl

Organizowane w Tarnowie już po raz siódmy Wielkie Tarnowskie Dionizje zainaugurowane zostaną tradycyjnie 11 listopada o godzinie 11.11, kiedy na ulice starego miasta w Tarnowie wyruszy orszak winny z udziałem lokalnych winiarzy.

Po jego zakończeniu, o godzinie 12.15, w Piwnicy Lippóczy Pince na placu Kazimierza Wielkiego 2 (wejście z Pasażu Tertila) odbędzie się prezentacja lokalnych winnic, połączona z warsztatami kulinarnymi oraz wystawą „Historia winiarstwa na Polskim Biegunie Ciepła”.

Od środy 14 listopada do piątku 16 listopada, uczestniczyć będzie można w odbywających się w tarnowskich restauracjach kolacjach dionizyjskich, podczas których odbywać będzie się m.in. degustacja win pochodzących z lokalnych winnic. Tarnowskie restauracje: „U Jana”, „Cristal Park” i „Hotel Krzyski” zapraszają na kolacje z lokalnym winem z winnic: Dąbrówka, Rodziny Steców, Manru i Chronów.

Podczas finału VII Wielkich Tarnowskich Dionizji, Anna Nowakowska z Akademii Kulinarnej dla Smakoszy poprowadzi warsztaty łączenia potraw i wina. „Wino i kuchnia”, czyli kolacja połączona z warsztatami będzie miała miejsce w sobotę, 17 listopada, w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.

Imprezą towarzyszącą tegorocznym Dionizjom będą warsztaty winiarskie w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Organizator, Tarnowska Organizacja Turystyczna, zaprasza na nie we wtorek, 13 listopada.

Więcej na: http://www.tarnowskieinfo.pl/news/18847,tarnowskie-dionizje-po-raz-siodmy.html

RCIT.421-232/18

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej