Pomnik Łokietka powalczy o certyfikat “Najlepszy produkt turystyczny” – “Łokietek” idzie po certyfikat POT!

22 grudnia 2009 , Tagi: InTARnet.pl

Konkurs podzielony jest na 2 etapy: regionalny (realizowany przez regionalne organizacje turystyczne w każdym województwie – w naszym przez MOT) i ogólnopolski (organizowany przez POT). Kilka dni temu podczas posiedzenia zarządu MOT wybrano tarnowski skwer jako jedno z trzech nominowanych do etapu ogólnopolskiego (poza Łokietkiem etap regionalny “przeszedł” Szlak Architektury Drewnianej oraz Jaskinia Wierzchowska). Wyniki kapituły etapu regionalnego poznamy w październiku 2009 r.
Równolegle trwa konkurs na “Złoty certyfikat POT” – dotyczy tych produktów turystycznych, które w latach ubiegłych otrzymały “zwykły” certyfikat. Z Małopolski do etapu centralnego “przeszedł” festiwal “Tatrzańskie Wici”.
Konkurs ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT zostaną włączone w wybrane prowadzone przez POT działania promocyjne jak np.: włączenie informacji nt. produktów w ramach kampanii promocyjnych prowadzonych przez POT, reklama w wydawnictwach POT zgodnie z planami finansowymi i merytorycznymi POT na dany rok czy rekomendacja przez POT wśród przedsiębiorstw turystycznych prowadzących turystykę przyjazdową do Polski.
Ponadto wszystkie produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT oraz produkt wyróżniony “Złotym Certyfikatem” otrzymają zgodę na posługiwanie się logo Certyfikatu POT oraz logo “Polska” w swoich materiałach promocyjnych.

Intarnet.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej