ENO-majówka na Górze Kokocz

25 maja 2023 , Tagi: tarnowska.tv

Degustacja potraw regionalnych oraz występy kapel ludowych to tylko część atrakcji, które czekają na gości w gminie Ryglice w najbliższą sobotę. Już 27 maja na Górze Kokocz w Woli Lubeckiej odbędzie się otwarcie sezonu ENOturystycznego, pod patronatem burmistrza Ryglic Pawła Augustyna.

27 maja spotykamy się wszyscy na Górze Kokocz, promujemy ENOTarnowskie, rozpoczynamy enoturystykę na terenie małopolski. Również promujemy sery, będzie stoisko z serami. Następnym etapem będzie po południu otwarcie enomajówki. Wystąpi również przedstawiciel MasterChef, nie mówimy kto, który będzie przygotowywał danie na winie, na rozpoczęcie sezonu enoturystycznego – mówi Paweł Augustyn, burmistrz miasta i gminy Ryglice.

EnoTarnowskie jest polską marką turystyczną. Dostaliśmy taki grant, który ma na celu podniesienie świadomości, promocji naszego projektu ENOTarnowskie, a przy okazji również stworzenie szlaku kulinarnego. Rozmawiamy z tarnowskimi restauracjami, żeby potrawy z produktów regionalnych, lokalnych z naszego ENOTarnowskie były dostępne również w tarnowskich miejscach gastronomicznych, lokalach– wyjaśnia Marcin Pałach, prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

W programie przewidziano również degustacje win.

Takim głównym motywem przewodnim tego projektu są winnice, ale również lokalne kulinaria, dziedzictwo kulinarne, produkty lokalne, stąd właśnie ten pomysł na szlak. Na tych stoiskach będzie można już, poczynając od 27 maja spróbować, skosztować. Będzie pokaz kulinarny, będziemy prezentować lokalne produkty i dania w połączeniu z winem, bezpłatna degustacja, pokazy sommelierskie. Warto naprawdę poświecić ten czas i się spotkać z nami nie tylko w kontekście wina, ale również tej kuchni, parowania, łączenia produktów z winem– dodaje Jan Czaja, Tarnowska Organizacja Turystyczna

ENO-majówka rozpocznie się o godz. 14:00. Jak podkreślają organizatorzy jest to świetna okazja do poznania regionalnych potraw oraz tradycji.

 

Więcej informacji odnośnie wydarzenia są zamieszczone na plakacie.

Więcej: https://www.tarnowska.tv/artykul/16050,eno-majowka-na-gorze-kokocz-zapowiedz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej