Czy Tarnów to miasto dla turystów?

28 października 2017 , Tagi: http://www.rdn.pl

Tarnów znalazł się na liście Best in Travel 2018 – czyli w zestawieniu miejsc, które warto odwiedzić. Marcin Pałach dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji twierdzi, że miasto jest wyjątkowe, lecz nierzadko jego mieszkańcy żyją w myśl zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie”. – Jeżeli porównamy Tarnów z miastami naszej wielkości, to naprawdę nie ma się czego wstydzić. Sam fakt, że w Tarnowie, zaraz po Krakowie, jest najwięcej zabytków w Polsce południowej, to już coś znaczy. Praktycznie codziennie jest jakaś impreza. Jesteśmy miastem wyjątkowym! Tylko my jako tarnowianie tego nie doceniamy. Do Tarnowa przyjeżdżają dziennikarze, którzy opisują miasto i zauważają coś, czego my nie widzimy. My narzekamy na dziury, a oni są zachwyceni klimatem i galicyjskim stylem Tarnowa – dodaje dyrektor TCI.

Nie brakuje jednak głosów, że Tarnów oferuje turystom zbyt mało.

A tymczasem kontrowersje budzi nietypowa rzeźba, która stanęła właśnie na środku holu głównego na dworcu PKP. Niektórzy podziwiają i doceniają starania, inni woleliby, żeby w to miejsce wróciły jednak ławki. – Dzieło jest bardzo oryginalne, specyficzne, zaskakujące. Zachęciłaby mnie taka rzeźba do tego, by zwiedzić Tarnów – Intrygująca jest. – Domyślam się, że nawiązuje do PKP, chociaż te koła wyglądają jak szpulka na nici. – Ja myślę, że ławki byłyby korzystniejsze i bardziej atrakcyjne. – Ja sam nie jestem z Tarnowa, ale zakochałem się w tym mieście. Ma swój niepowtarzalny klimat – dodają turyści.

Urzędnicy Tarnowskiego Centrum Informacji, którzy wspominają kontrowersyjną papierową choinkę, która stała w tym samym miejscu w okresie Świąt Bożego Narodzenia twierdzą, że sztuka współczesna nie trafia do wszystkich.

http://www.rdn.pl/news/tarnow-miasto-dla-turystow  

RCIT.421-304/17

28.10.2017

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej