Cuda na Źródlanym Szlaku!

14 sierpnia 2019 , Tagi: infokrakow24.pl

Pięć samorządów, kilka instytucji oraz prywatni inwestorzy wspólnie tworzą jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w Małopolsce, jaką jest Źródlany Szlak w subregionie tarnowskim.

Pierwszym cudem było dostrzeżenie walorów wód siarczkowych, występujących tutaj obficie. Ich wartości lecznicze porównywalne są z wodami leczniczymi Truskawca – dzisiaj na Ukrainie – a kiedyś najmodniejszego uzdrowiska II Rzeczpospolitej. Mogą wspierać leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, zwyrodnień stawów, chorób pourazowych narządów ruchu, schorzeń skóry, systemu nerwowego i zatruć przemysłowych. To odkrycie w połączeniu z wyjątkowymi walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi, czystym powietrzem i dynamicznie powstającą infrastrukturą, w przyszłości zagwarantują niezapomniane doznania dla ducha i ciała, kiedy już powstaną zakłady wodolecznicze.

Drugim cudem, jaki się już zmaterializował, to niespotykana współpraca samorządów Ciężkowic, Gromnika, Pleśnej, Rzepiennika Strzyżewskiego i Zakliczyna – we wspólnym wyborze koncepcji i wspólnej realizacji Źródlanego Szlaku – przedsięwzięcia, które ma szansę stać się hitem turystycznym na ogólnopolską skalę i na wiele lat zapewnić rozwój i dochody dla tego regionu. Dołączył do nich Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Tarnowska Organizacja Turystyczna, która zapewnia promocję, wsparcie dla lokalnego rynku usług turystycznych oraz popularyzację produktów regionalnych – rękodzieła i wyjątkowo smakowitych potraw, przygotowanych z miejscowych ekologicznych upraw i hodowli. Zanim jednak „przyjedziemy do wód”, lokalni włodarze już dzisiaj zagwarantowali, że wędrowanie i odkrywanie Pogórza Ciężkowickiego, będzie przyjemne i ciekawe, czemu służą elementy bazy turystycznej, aktualnie realizowane głównie w gminach Pleśna, Gromnik i Ciężkowice. To ogromne przedsięwzięcie. Całkowitą ich wartość szacuje się na około 80 mln złotych.

Więcej na: http://www.infokrakow24.pl/81637/cuda-na-zrodlanym-szlaku/

RCIT.421-257/19

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej