Powracają zawieszone połączenia

5 czerwca 2020 , Tagi: komunikacja , PKP , pociągi , transport

Powoli, przewoźnicy zarówno kolejowi oraz autokarowi przywracają połączenia obsługujące Tarnów. Przewoźnicy kolejowi w tym PKP Intercity zwiększa liczbę połączeń; niestety niektóre pociągi dalekobieżne w tym EIP Pendolino kursują w wybrane dni lub na skróconej trasie (np. EIP Pendolino tylko w weekendy). Kolejowa komunikacja regionalna praktycznie działa jak przed pandemią.

Przez Tarnów przejeżdża coraz więcej linii autobusowych, które zawiesiły na kilka tygodni swoje połączenia, np.: Flixbusem dojedziemy do Berlina, w weekendy w Bieszczady (cały czas na trasie Bieszczady – Łódź przez Tarnów kursuje Neobus), Polonus wznowił kursy w Beskid Sadecki i do Warszawy a BP Tour z Lublina do Zakopanego. Wciąż jednak nie kursują autokary najpopularniejszego przewoźnika na trasie Tarnów-Kraków: Voyager.

Również komunikacja lokalna wznawia kursy do Tarnowa a miejskie autobusy od 15 czerwca będą obsługiwać linie wg rozkładu na wakacje (o kilka procent kursów mniej niż normalnie w roku szkolnym; do tego czasu w dni robocze obowiązuje rozkład sobotni).

Ponieważ sytuacja jest dynamiczna, przed każdym wyjściem na przystanek czy dworzec sugerujemy kontakt z przewoźnikiem czy to poprzez stronę internetową, media społecznościowe czy telefon.

Zapraszamy do Tarnowa!

TCI, 5.06.2020

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej