POT zachęca do bezpiecznego podróżowania

12 maja 2020 , Tagi: podróże , turystyka

Polska Organizacja Turystyczna opracowała „Dekalog bezpiecznego turysty” i zachęca w ten sposób do podróżowania. Zasady rekomendowane przez POT zostały przygotowane we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

― Obserwujemy wzmożone zainteresowanie turystyką krajową, co jest dobrym prognostykiem dla branży. Zdajemy sobie sprawę, że nadal najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów i pracowników obiektów turystycznych, dlatego stworzyliśmy „Dekalog bezpiecznego turysty”, który został pozytywnie zaopiniowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Zawiera on podstawowe zasady, których powinniśmy przestrzegać na obecnym etapie rozwoju pandemii ― powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dekalog powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie turystów. W jednym miejscu zebrane zostały najważniejsze zalecenia, aktualne na dzień publikacji. Będzie on podlegał zmianom wraz ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną. Składa się ze wskazówek, jak należy postępować w obecnych okolicznościach. Dekalog jest częścią większej kampanii pt. Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie.

Dekalog dostępny na: http://www.meetingplanner.pl/artykuly/publikacje/art,431,pot-zacheca-do-bezpiecznego-podrozowania.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej