Poselski projekt uchwały w sprawie uczczenia Jana Szczepanika

20 lipca 2022 , Tagi: ciekawostka , Jan Szczepanik

Z inicjatywy 25 posłanek i posłów do Sejmu wniesiony został projekt uchwały w sprawie uczczenia wynalazcy Jana Szczepanika w 150. rocznicę jego urodzin. Jego uzasadnienie przedstawił krośnieński poseł PiS, Piotr Babinetz.

Poselski projekt uchwały został już rozpatrzony przez Komisję Kultury i Środków Przekazu, która po pierwszym czytaniu przyjęła poprawki doprecyzowujące tekst uchwały oraz sprawozdanie.

W projekcie przedstawiono m.in. życiorys, związanego z Tarnowem, genialnego wynalazcy oraz najważniejsze jego wynalazki. Przypomniano również, że pamięć Jana Szczepanika kultywują miasta, w których jest patronem ulic i szkół oraz instytucje, w tym Fundacja im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Projekt kończy się słowami: – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o Jego wielkim wkładzie w polską i światową myśl techniczną oraz znaczenie jego wynalazków i konstrukcji dla rozwoju ludzkości, w 150. rocznicę urodzin, czci pamięć Jana Szczepanika.

Więcej: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Poselski-projekt-uchwaly-w-sprawie-uczczenia-Jana-Szczepanika

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej