Polska Rada Turystyki: natychmiast wycofać rozporządzenie o kwarantannie

24 czerwca 2021 , Tagi: kwarantanna , turystyka

Na decyzję o wprowadzeniu w ciągu kilku godzin kwarantanny dla niezaszczepionych osób powracających do Polski spoza krajów Schengen i EFTA zareagowała Polska Rada Turystyki. Wystosowała w tej sprawie protest skierowany do premiera Morawieckiego i ministra Gowina.

Jak napisali wspólnie Alina Dybaś i Marcin Wujec w imieniu PRT, zalecenia zamieszczone w rozporządzeniu z 23 czerwca, dotyczące kwarantanny dla podróżujących z “państw nienależących do strefy Schengen lub niebędących państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym”, są “nie tylko niezgodne z prawem ale szkodliwe zarówno społecznie jak i gospodarczo.”

“Ograniczenia w podróżowaniu jakie mają zostać wprowadzone o północy, w znaczący sposób naruszają interes konsumentów będących klientami biur podróży. Wprowadzanie wymogu testów dla osób podróżujących poza strefę Schengen, a należy podkreślić, że niektóre kraje nie będące w Schengen są członkami wspólnoty europejskiej UE, w sposób oczywisty wpływa na realizację umów o imprezy turystyczne” – czytamy w treści protestu.

Więcej: https://www.waszaturystyka.pl/polska-rada-turystyki-natychmiast-wycofac-rozporzadzenie-o-kwarantannie/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej