PISANKOWY DESANT NAD TARNOWEM!

24 marca 2023 , Tagi: pisankowy desant

Już 30 marca 5 tysięcy pisanek ozdobi miasto na Wielkanoc.

Po raz siódmy najmłodsi tarnowianie oraz seniorzy i młodzież udekorują Tarnów. 5 tysięcy własnoręcznie ozdobionych przez dzieci pisanek przystroi nasze miasto na Wielkanoc. Kolorowe jajeczka ozdobią ulicę Wałową, plac Sobieskiego, rynek, skwer przed UMT, skwer przed Biurem Wystaw Artystycznych oraz skwer przy ul. Mostowej.

Zakupione przez Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Tarnowa styropianowe jajka, wzorem poprzednich lat, zostały przekazane do tarnowskich publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz szkół podstawowych (klasy 1-3). Dzieci na zajęciach plastycznych w swoich placówkach ozdabiają je dowolną techniką, a następnie dekorują nimi drzewka na deptaku przy ul. Wałowej. Każde z drzewek ma także symboliczną zawieszkę z nazwami placówek.

W tegorocznej edycji bierze udział ponad 60 placówek. Tradycyjnie do Pisankowego Desantu włączają się dorośli z Tarnowską Radą Seniorów oraz młodzież z XVI Liceum Ogólnokształcącego im. AK i a także Młodzieżowa Rada Miejska. Seniorzy i uczniowie wykorzystują pisanki zrobione przez dzieci w ubiegłych latach.

W oczekiwaniu na Wielkanoc, za sprawą najmłodszych, kolorami wypełni się ul. Wałowa, a seniorzy, młodzież oraz pracownicy Galerii BWA i urzędu rozweselą ulubione miejsca spacerowe mieszkańców – Rynek, plac Sobieskiego czy Park Strzelecki. W sumie 5 tys. pisanek przystroi miasto na święta.

„Pisanki są piękną polską tradycją, pisanki na drzewach są już wielkanocną wizytówką Tarnowa. Pięknie się prezentują, ożywiają Starówkę, wywołują uśmiech, a czasami nawet zadziwienie na twarzy. Dzieci chętnie przychodzą tu z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem, bo każde chce się pochwalić swoją pisanką. Także turyści chętnie sięgają po takie „jajcarskie tło” do selfi.” – mówi Maria Zawada Bilik, szefowa Biura Promocji, autorka Pisankowego Desantu.

Dekorowanie w ramach akcji „Pisankowy Desant” odbędzie się 30 marca 2023 r. o godz. 12.00.

Organizator – Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta zaprasza również mieszkańców i gości, którzy chcą się przyłączyć do tej akcji, przynosząc swoją pisankę. O ile nam wiadomo, tarnowski Pisankowy Desant jest jedyną w Polsce tego rodzaju akcją, choć z różnych źródeł wiemy, że mamy naśladowców i to nas cieszy.

Kontakt do organizatorów:

Maria Zawada-Bilik – zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej

Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej

Urząd Miasta Tarnowa

33-100 Tarnów, ul. Rynek 7

tel. 14 688 90 93

m.bilik@umt.tarnow.pl

www.tarnow.pl

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej