Pierwszy pumptrack pod Tarnowem otwarto w Olszynach

16 maja 2022 , Tagi: rowery , sport

W Olszynach (gmina Rzepiennik Strzyżewski) powstał pierwszy w regionie tarnowskim pumptrack, czyli asfaltowy tor rowerowy, który składa się z garbów, profilowanych zakrętów oraz małych ,,hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzenie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania.

Nowa atrakcja dla rowerzystów pod Tarnowem

Tor wybudowała gmina dzięki dofinansowaniu z ministerstwa sportu. Znajduje się poniżej szkoły podstawowej w Olszynach.

– Dużo uczniów przyjeżdża do szkoły rowerami. Nasz pumptrack będzie dla nich dobrym miejscem do tego, aby mogli się jeszcze lepiej obyć z rowerem i nauczyć się nad nim panować, a przy okazji rozwinąć koordynację ruchową oraz zmysł równowagi – wyjaśnia Marek Karaś, wójt Rzepiennika Strzyżewskiego.

Obiekt przeszedł właśnie odbiory techniczne i amatorzy jazdy na rowerze mogą już z niego korzystać. Obowiązuje regulamin, z którym należy się wcześniej zapoznać. Aby jazda po torze była bezpieczna należy założyć na głowę kask.

Dodatkowo, w sąsiedztwie szkoły w Olszynach powstanie miasteczko rowerowe, na którym młodzi ludzie będą mogli poznać zasady korzystania z dróg publicznych oraz przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Więcej na: https://tarnow.naszemiasto.pl/pierwszy-pumptrack-pod-tarnowem-otwarto-w-olszynach/ar/c1-8805165

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej