Park historyczny „Blizna” ponownie zaprasza

29 lipca 2020 , Tagi: ciekawostka , historia , szlak militarny

Po przerwie spowodowanej koronawirusem otwarto Park Historyczny „Blizna” w gminie Ostrów. Obiekt dostępny jest dla indywidualnych zwiedzających.

Odwołane natomiast zostały doroczne sierpniowe wydarzenia, w tym Piknik Historyczno-Militarny, który gromadzi każdorazowo kilka tysięcy uczestników.

Park już funkcjonuje, jest co zobaczyć. Jak to mówią „cudze się chwali, swojego się nie zna”, wiec zapraszamy do Blizne. My mamy oryginalne umocnienia, betonowe bunkry, które nie zostały zniszczone dzięki temu, ze działający na terenie Blizne oddział pana Aleksandra Rusina, pseudonim Rusal, odbił poligon z rąk niemieckich i nie dopuścił do tego, żeby poligon został zdetonowany. Dlatego te elementy mamy zachowane, a wszystko to, co zostało w Peenemünde zostało zbombardowane przez armię radziecką – mówi Wiesław Jeleń, przewodnik po Parku Historycznym „Blizna”.

Park Historyczny „Blizna” funkcjonuje na terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2.

Miejsce to odegrało dużą rolę w historii II wojny światowej oraz późniejszym kształtowaniu techniki wojskowej.

W okresie letnim park można zwiedzać od wtorku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00.

Cały artykuł na:

http://www.rdn.pl/news/park-historyczny-blizna-zaprasza

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej