Ostatnie słowo ma życie’. Ks. prof. Michał Heller odwiedził hospicjum Via Spei

10 lutego 2024 , Tagi: placówka medyczna

Tuż przed zbliżającym się Dniem Chorego, nowe tarnowskie hospicjum odwiedził ks. prof. Michał Heller. Zwracając się do pacjentów życzył im, żeby nie czuli się jak chorzy. Placówkę nazwał ‘domem pięknej jesieni’.

– Dopiero tutaj mogą docenić owoce swojego życia, a tutaj jest ta piękna złota, dosłownie i w przenośni, jesień.

Teolog, historyk, filozof i kosmolog, pasjonat nauk ścisłych, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za pokonywanie barier między nauką a religią oraz za szczególny wkład w rozwój duchowego wymiaru ludzkiego życia przedstawił metaforę ludzkiego życia, porównując jego etapy do pór roku. Zaczął od zimy, która choć trudna, potrafi być piękna, by dotrzeć do jesieni, która jest jego porą ulubioną. Bo jest dojrzała i pełna owoców przyniesionych przez lato.

– Wprawdzie jesienią liście z drzew opadną, będą szeleścić nam pod stopami, a być może nawet zmienią się w grząskie błoto. Ale jesień to nie wszystko. Te nagie gałęzie, pozbawione liści, które wznoszą się wysoko w niebo, one to doskonale wiedzą. Trzeba po prostu zimę przeczekać, a potem wszystko znowu obudzi się do życia. Tak, ostatnie słowo ma życie.

Więcej: https://rdn.pl/233392/ostatnie-slowo-ma-zycie-ks-prof-michal-heller-odwiedzil-hospicjum-via-spei/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej