Katalog dobrych praktyk – EnoTarnowskie

Baner reklamowy Katalogu dobrych praktyk

Szanowni Państwo,

Tarnowska Organizacja Turystyczna od ponad dziesięciu lat promuje lokalne produkty. To my, wraz z Małopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy wykreowaliśmy nową markę Pogórza – „EnoTarnowskie”, która w 2019 roku stała się jednym z dziesięciu „Najlepszych Produktów Turystycznych” w Polsce!

Oddajemy w Wasze ręce najnowszą naszą publikację – poradnik prezentujący dobre praktyki w zakresie enoturystyki na obszarze ENOTarnowskie. Trzydziestu rolników, producentów, w tym kilkunastu winiarzy pokazuje, jak można wykorzystać produkt lokalny do rozwoju obszaru. Publikacja prezentuje przykłady związane z tworzeniem partnerstw na rzecz realizacji projektów
pozwalających zwiększyć konkurencyjność małych rodzinnych gospodarstw.

Celem niniejszego wydawnictwa jest zainspirowanie mieszkańców innych obszarów wiejskich do tworzenia partnerstw współpracy, zarówno z wykorzystaniem partnerstw publicznych, prywatnych jak i organizacji pozarządowych, do rozwoju współpracy sieciowej, w tym tworzenia lokalnych klastrów wokół danej tematyki, jak też do pozostawiania na wsi młodych pokoleń, tworzenia miejsc pracy i rozwoju zawodowego na wsi, w tym kreowania jej jako miejsca przyjaznego i atrakcyjnego zarówno do życia, jak i rozwoju zawodowego.

Zachęcamy do lektury i do zwiedzania naszego regionu „EnoTarnowskie”.

Do zobaczenia na szlaku!
Marcin Pałach
prezes TOT

Pobierz Katalog_dobrych_praktyk – EnoTarnowskie (.pdf)