Nowoczesny biznes w miastach średnich

28 października 2019 , Tagi: inwestycje

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii było gospodarzem spotkania podsumowującego pierwszy, pilotażowy projekt tworzenia warunków dla lokowania inwestycji firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych w miastach średnich. Tarnów, jako drugie miasto w rankingu ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych), jest aktywnym uczestnikiem projektu oraz jednym z liderów miast średnich w tym zakresie.

W spotkaniu, które odbyło się 28 października w Warszawie, wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, ABSL oraz wybranych czterech miast: Radomia, Elbląga, Chełma i Tarnowa.
Zarówno przedstawiciele biznesu, jak i ministerstwa podkreślali zaangażowanie miast średnich w budowaniu potencjału i przyciąganiu inwestycji z sektora. Tarnów, został doceniony za zaangażowanie i budowanie wizerunku miasta, które jest przygotowane na nowe otwarcie w branży nowoczesnych usług biznesowych. Kreowanie pozytywnego wizerunku poprzez organizację imprez o charakterze ogólnopolskim – jak Forum Innowacji, czy też obecność na ważnych wydarzeniach branżowych w Polsce, jak ABSL Summit, sprawia, że świadomość o potencjale miast średnich, takich jak Tarnów, wzrasta.
Geograficzne uwarunkowania, które lokują miasta średnie w sąsiedztwie dużych ośrodków miejskich, podobnie jak Tarnów, Opole, czy też Elbląg, sprawiają, że należy poszukiwać silnych stron i wyróżników, które zwrócą uwagę inwestorów. Zastępca prezydenta ds. rozwoju gospodarczego Piotr Augustyński, wspólnie z pracownikami Wydziału Rozwoju Gospodarczego, zaprezentował również unikalne w skali kraju badanie Tarnowa, z wykorzystaniem Big Data. W zaprezentowanym raporcie przedstawiono wyniki analizy mieszkańców miasta oraz aglomeracji, którzy na co dzień pracują w Krakowie i Rzeszowie, w firmach sektora nowoczesnych usług biznesowych. Analiza potencjału kapitału ludzkiego została zrealizowana właśnie z myślą o firmach, potencjalnych inwestorach z branży „biurowej”.
Stworzenie oferty nieruchomości inwestycyjnych to tylko jeden z elementów budowania potencjału i prezentacji dla międzynarodowych korporacji. To kapitał ludzki i możliwość zaoferowania dobrze wykształconych kadr jest aktualnie największym atutem i powodem do lokowania nowych przedsięwzięć inwestycyjnych. W ten sposób przedstawiona oferta sprawia, że zainteresowanie mniejszymi miastami jest również realne.
Gość specjalny spotkania w ministerstwie, były prezydent Katowic Piotr Uszok, w swojej prezentacji otwierającej przedstawił transformację miasta tradycyjnie opartego o duże zakłady przemysłowe, a które obecnie jest jednym z liderów sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.
Zaangażowanie Tarnowa w projekt będzie kontynuowane w najbliższych latach, równolegle z rozwojem projektu budowy nowoczesnego biurowca klasy A, który może stać się siedzibą pierwszych inwestorów z tej branży.

Więcej na: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Nowoczesny-biznes-w-miastach-srednich

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej