Nowe władze Tarnowskiej Organizacji Turystycznej

9 czerwca 2017 , Tagi: TOT

Walne zebranie członków Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, które odbyło się 31 maja w Hotelu Tarnovia, przyniosło zmiany w składzie osobowym władz stowarzyszenia. 

Jan Czaja – dotychczasowy prezes zarządu, który kierował TOT od momentu jej powstania w 2011 r (z kilkumiesięczną przerwą) , pełnił będzie funkcję skarbnika. Jego miejsce zajął Marcin Pałach, jeden z członków założycieli TOT, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, reprezentujący w Stowarzyszeniu Gminę Miasta Tarnowa – dotychczasowy skarbnik. Funkcje wiceprezesów objęli starosta brzeski Andrzej Potępa oraz starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Sekretarzem została wybrana Elżbieta Łabędź ze Starostwa Powiatowego w Tarnowie. 
Skład nowego Zarządu zapewnić ma sprawną realizację największych infrastrukturalnych – projektów TOT-u, które obejmą swoim zasięgiem tereny starostw: brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego oraz miasta Tarnowa. Mowa tu o dwóch projektach: Etap I i Etap II projektu “Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego” oraz “Trasy Rowerowe Pogórza”. Ich łączna wartość to około 28 mln zł, z czego dofinansowanie ma wynieść ok. 18,5 mln zł – wyjaśnia nowy prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Pałach.
Projekty obejmują budowę nowych i remont istniejących szlaków rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w postaci miejsc postojowych, wiat, stojaków, ławek, stołów, itp. Planowane szlaki zostaną połączone z realizowanymi przez samorząd województwa małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych. 
Tarnowska Organizacja Turystyczna nie rezygnuje również z promocji regionu na bazie enoturystyki, polegającej na zwiedzaniu miejsc związanych z uprawą i produkcją winorośli. Projekt TOT pn. “Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza” otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki grant w wysokości 255 tys. zł. 
Kontynuowane będą również, bardzo dobrze przyjmowane przez turystów i mieszkańców, codzienne bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Tarnowie oraz 
zwiedzanie katedry. W tym roku dodatkowo w wakacyjne weekendy przewodnicy oprowadzać będą również po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach oraz po Zalipiu. W ramach projektu zostanie wydana nowa mapa turystyczna regionu tarnowskiego wraz z planem Tarnowa i planikami Zalipia oraz Skamieniałego Miasta. To zadanie także zdobyło zewnętrzne dofinansowanie (20 000 zł), tym razem w ramach konkursu “Małopolska Gościnna” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

http://www.tur-info.pl/a/57839,,tarnowska-organizacja-turystyczna.html?utm_s%20ource=zz_napisalismy_o_tobie_2017&utm_medium=email&utm_campaign=m

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej