Nowe spojrzenie na miasto

8 maja 2022 , Tagi: Tarnów

Na realizację własnego projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, w ramach programu „Rozwój lokalny” dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Tarnów otrzymał 3,371 miliona euro. Program ma na celu podnoszenie jakości życia mieszkańców małych i średnich miast w Polsce, właśnie wystartowała jego realizacja.

Program przeszedł pozytywnie dwa etapy kwalifikacji, zapoczątkowane jeszcze w 2019 r. i Tarnów znalazło się w gronie 29 polskich miast, które otrzymały dofinansowanie. W ubiegłym tygodniu prezydent Roman Ciepiela podpisał z Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej, Grzegorzem Pudą, umowę w sprawie projektu nr 29/2021/RL pn. „Tarnów – Nowe Spojrzenie” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. To umożliwiło przekazanie miastu kwoty 15 328 498,86 zł i rozpoczęcie realizacji programu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”.

Tarnów starał się o dofinansowania z funduszy norweskich na dwa różne cele. Pierwszy związany jest z szeroko rozumianą kultura, drugi z programem rozwoju lokalnego. Jest to cały pakiet przedsięwzięć, który skierowany jest w części do mieszkańców, w części do samorządów i jednostek samorządowych.

Zaproponowana w miejskim projekcie pn. „Tarnów. Nowe spojrzenie” koncepcja rozwoju uzyskała ponad 3,371 mln euro dofinansowania. Zawarte w niej przedsięwzięcia, zarówno dotyczące tzw. „miękkich” dziedzin, jak i inwestycji, dążą przede wszystkim do wykorzystania wewnętrznych potencjałów Tarnowa.

Prezydent Roman Ciepiela, który aktywnie brał udział w pracach nad każdym etapem tworzenia tarnowskiego projektu podkreśla, że podstawowym jego celem jest likwidacja barier tłumiących lokalne impulsy rozwojowe, w szczególności poprzez prowadzenie działań wzmacniających dialog wewnątrzmiejski i współpracę różnych środowisk. Działania te mają m.in. wspierać lokalną przedsiębiorczość i rynek pracy oraz podnosić atrakcyjność miasta jako miejsca do zamieszkania.

 

Więcej na: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Nowe-spojrzenie-na-miasto

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej