Nowa siedziba Placówki SG w Tarnowie

8 grudnia 2020 , Tagi: instytucje , remonty

Inwestycja – finansowana z Programu modernizacji służb mundurowych – odpowiada najnowszym standardom i w znacznym stopniu usprawni wykonywanie zadań, związanych z ochroną granicy państwowej.

Zapewnienie siedziby Placówce SG w Tarnowie to zadanie realizowane w latach 2018 – 2020, które było finansowane w ramach ustawy „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020”.

Placówka Straży Granicznej w Tarnowie była ostatnią jednostką Straży Granicznej w Polsce, bez własnej siedziby. Mieściła się w dwóch tarnowskich lokalizacjach, w pomieszczeniach przy ulicy Narutowicza – wypożyczanych od Policji oraz usytuowanych w Zgłobicach, użyczonych przez Starostwo.

W lutym 2018 r., decyzją Prezydenta Miasta Tarnowa, ustanowiono trwały zarząd na nieruchomości położonej w Tarnowie przy ul. Zbylitowskiej 9, na rzecz Karpackiego Oddziału SG. Na działce był zlokalizowany budynek, w którym wcześniej mieściło się Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mościcach.

Po opracowaniu koncepcji architektoniczno – budowlanej i analizie ekonomicznej, został wybrany wariant realizacji, polegający na rozbiórce istniejącego budynku szkoły i budowie nowego – na potrzeby PSG Tarnów – wraz z budową obiektu garażowo-technicznego oraz zagospodarowaniem terenu.

Roboty budowlane zostały rozpoczęte pod koniec lipca 2019 r., a całkowita ich wartość wyniosła blisko 12 mln zł.

W wyniku realizacji niniejszego zadania zostały wybudowane budynki: administracyjno- biurowy oraz garażowo techniczny, a także wykonane inne elementy, takie jak:

  • sieć: wodno – kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, energetyczna, teletechniczna;
  • systemy: zasilania awaryjnego, sygnalizacji pożaru, włamania i napadu, telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, audio – video;
  • agregat prądotwórczy, stacja ładowania pojazdów elektrycznych, oświetlenie zewnętrzne;
  • zagospodarowanie terenu, place i drogi, ciągi piesze, elementy małej architektury.

 

Cały artykuł na:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej