Nie żyje bp Czesław Stanula CSsR

15 maja 2020 , Tagi: Kościół

Pochodzący z podtarnowskich Szerzyn hierarcha zmarł 14 maja. Miał 80 lat. W zakonie przeżył 63, w kapłaństwie 56. Biskupem był 31 lat.

ak informuje portal redemptor.pl, w Brazylii zmarł bp Czesław Stanula CSsR. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 maja o godz. 19 czasu polskiego.

O godz. 18 w kościele parafialnym w Szerzynach będzie sprawowana Msza św. za duszę zmarłego. Na prośbę gminy Szerzyny Konsulat Generalny RP w Kurytybie w Brazylii zorganizował transmisję uroczyści pogrzebowych, które odbędą się w Salvadorze.

O godz. 19 na sali gimnastycznej w Szerzynach będzie można uczestniczyć w transmisji na przygotowanym telebimie (ilość miejsc ograniczona do wymogów wynikających z przepisów sanitarnych). Wójt gminy Grzegorz Gotfryd zaprasza rodzinę, przyjaciół oraz wszystkich mieszkańców, którzy chcą towarzyszyć duchowo w ostatniej drodze bp. Stanuli.

– Ponadto będzie istniała możliwość łączenia się poprzez transmisję na kanale YouTube, na którym codziennie transmituje się Mszę św. z kościoła parafialnego w Szerzynach.

więcej na: https://tarnow.gosc.pl/doc/6301394.Nie-zyje-bp-Czeslaw-Stanula-CSsR

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej