Nie wiesz, gdzie jechać na majówkę? Oto najbardziej niedoceniane turystycznie miasta w Polsce – są piękne i nie spotkasz tam tłumów

20 kwietnia 2017 , Tagi: Tarnów , turystyka

Czytelnicy Wirtualnej Polski wytypowali 12 pięknych polskich miast i miasteczek, które zasługują na większe zainteresowanie ze strony turystów. Sprawdź, które miasta znalazły się na liście i daj znać czy zgadzasz się z kolejnością i werdyktem. A może masz swój własny typ?

Głównym kryterium w rankingu Wirtualnej Polski było odnalezienie miast turystycznie atrakcyjnych, ale jednocześnie takich, których turyści za dobrze nie znają lub nie kojarzą z wieloma zabytkami. Poniżej przedstawiamy ranking 12 najbardziej niedocenianych turystycznie miast w Polsce.

9. Tarnów – 6 proc. głosów
Suwałki są najzimniejszym miejscem w Polsce, Tarnów zaś przeciwnie – nie bez kozery nosi miano “polskiego bieguna ciepła”. To tu jest najdłuższe termiczne lato w Polsce, czyli liczba dni ze średniodobową temperaturą powyżej 15 stopni. A do tego piękne stare miasto z wąskimi brukowanymi uliczkami, XIV-wieczna katedra, urocze drewniane kościoły i ślady dawnej wielokulturowości miasta. Warto też wspiąć się na wzgórze św. Marcina, by obejrzeć wspaniałą panoramę, zapuścić się do przepięknego Parku Strzeleckich, a idąc na obiad spróbować jakiegoś lokalnego specjału z dodatkiem tarniny – owoców specjalnego krzewu, od którego Tarnów uzyskał swoją nazwę.

Więcej na:

http://www.fly4free.pl/nie-wiesz-gdzie-jechac-na-majowke-oto-najbardziej-niedoceniane-turystycznie-miasta-w-polsce-sa-piekne-i-nie-spotkasz-tam-tlumow/nggallery/image/niedo9/#galeria4944

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej