Na tarnowskim Rynku pojawią się rzeźby Józefa Wilkonia

13 lipca 2017 , Tagi: sztuka , Tarnów

Na tarnowskim Rynku pojawią się rzeźby sławnego artysty i rysownika Józefa Wilkonia. Będzie to rodzina drewnianych hipopotamów. Artysta zgodził się wykonać figury specjalnie dla Tarnowa, bo – jak mówi – Ewa Łączyńska-Widz z tarnowskiej galerii Miejskiej, jest on zauroczony tarnowską starówką.

Artysta podkreśla swoje związki z Tarnowem. Jego ojciec, delegat Rządu Londyńskiego na okręg tarnowski w czasie okupacji organizował w Tarnowie ruch oporu. – W Tarnowie w latach 70. dziewczyny ze Spółdzielni im. Wyspiańskiego na rogu Polnej i Krupniczej utkały najpiękniejszy gobelin, według mojego projektu „Zaczarowana dorożka”. Macie najpiękniejszy ceglany renesansowy Ratusz w Polsce. Mam nadzieję i życzenie, że zwierzaki, które przygotowuję zaaklimatyzują się w Tarnowie – mówi Józef Wilkoń.

Rzeźby już w piątek pojawią się na tarnowskim Rynku. Rzeźby będą głównym elementem ” Wyspy Wilkonia ” na tarnowskim Rynku. To przypomnijmy, pomysł tarnowskiego magistratu na ożywienie tej części miasta. W “Wyspie Wilkonia” przez weekend odbywać będą się zajęcia artystyczne i plastyczne dla dzieci i dorosłych, a w każda niedzielę lipca na scenie na tarnowskim rynku można wziąć udział w potańcówce. 

Więcej na: 

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/na-tarnowskim-rynku-pojawia-sie-rzezby-jozefa-wilkonia/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej