Na bosaka po Marcince – Wojtek Klich zaprasza do nietypowego biegu. Zwieńczy go koncert przy ognisku

2 września 2021 , Tagi: koncert , rekreacja

Wojtek Klich – jeden z najciekawszych i najbarwniejszych muzyków na polskiej scenie bluesowo-rockowej, zaprasza do udziału w charytatywnym „Biegu na bosaka”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę w Parku Biegowym „Marcinka”.

– Moi Drodzy! Zrzucamy z siebie trochę ciężaru cywilizacji – na początek ściągamy buty! – zachęca Wojtek Klich. Jak dodaje – warto biegać boso, bo sprawia to olbrzymią frajdę, daje poczucie wolności i nieskrępowanego kontaktu z naturą, a przede wszystkim ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

To pierwotne, cudowne uczucie; otwiera na sferę duchową i intymny kontakt z Matką Ziemią. Bieganie boso poprawia nie tylko samopoczucie, ale zdrowie, działa jak masaż, bo pobudza wiele receptorów, które znajdują się w stopie. Wiem to wszystko z własnego doświadczenia, bo chodzę i biegam boso już od 25 lat. Bosochodzenie jest zdrowsze niż jakiekolwiek buty i totalnie zmienia człowieka – na lepsze! Dzięki temu stajemy się bardziej otwarci i łatwiej nawiązujemy przyjazne relacje z ludźmi – przekonuje Wojtek Klich.

Więcej: Na bosaka po Marcince – Wojtek Klich zaprasza do nietypowego biegu. Zwieńczy go koncert przy ognisku – tarnow.net.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej