Muzeum Historii Tarnowa i Regionu już otwarte!

31 lipca 2020 , Tagi: Muzeum , nowe atrakcje , Tarnów

Na kulturalnej mapie Tarnowa pojawiło się nowe miejsce. W czwartek otwarto Muzeum Historii Tarnowa i Regionu z najciekawszymi eksponatami tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Piwnice przeniosą zwiedzających do czasów prehistorycznych. Odwiedzą oni także gospodę cechową, znajdą się w tramwaju, gdzie przez okna zobaczą dawny Tarnów. Przeniosą się także w czasy II wojny światowej i PRL-u. W sali „pod orłem”można zobaczyć pergaminowe dokumenty z przywilejami królewskimi, a w zbrojowni średniowieczne miecze. Na najwyższym piętrze wystawy znajdą się odzwierciedlenia charakterystycznych dla Tarnowa budynków i znane postaci. W tym miejscu znajdziemy również odwołania do wielowyznaniowej ludności Tarnowa. Wszystko znajdziemy „multimedialnej pigułce”.

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu to miejsce idealne zarówno dla dorosłych osób, jak i dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowano salę zabaw „pod szczęśliwą gwiazdką”, w której można między innymi odegrać teatrzyk kukiełkowy, zagrać w „gwiazdkę i księżyc” czy też pobawić się repliką miecza pochodzącego z czasów średniowiecznych. Ponadto w trakcie zwiedzania można spróbować swoich sił w zadaniu wskazanym nam przez kataryniarza (należy zebrać odgłosy ukryte w różnych przestrzeniach ekspozycyjnych).

Muzeum funkcjonuje w dwóch renesansowych kamienicach zlokalizowanych przy tarnowskim rynku. Dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim wzrok zwiedzających będą cieszyć m. in. renesansowe malowidła, które znajdują się w ich wnętrzu.

Zwiedzających dotyczą wszelkie obostrzenia COVID-19 odnoszące się do miejsc publicznych. Na terenie obiektu obowiązuje zasłanianie nosa i ust, a grupy zwiedzające nie mogą przekraczać 12 osób, wejścia co 2 godziny.

Cały artykuł oraz zdjęcia na:

https://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/293319#Muzeum-Historii-Tarnowa-i-Regionu-ju%C5%BC-otwarte!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej