Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum  Informacji, wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

29 grudnia 2020 , Tagi: TCI , turystyka , wyróżnienia

Grupa ekspertów – w tym przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej, firm turystycznych, branżowych stowarzyszeń i mediów oraz dziekan WSTiE – wybrali 100 osób, które w mijającym roku miały największy wpływ na polską turystykę. Po raz pierwszy znalazł się na niej przedstawiciel Tarnowa – Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji oraz prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Ranking organizowany jest od 2016 r. przez biznesowy Magazyn Wasza Turystyka, skierowany do przedstawicieli branży turystycznej. W tegorocznej edycji wskazanych zostało rekordowo wielu kandydatów – aż 338 osób – spośród których Jury wybrało finałową „setkę”. Pełna lista „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2020” dostępna jest na stronie https://www.waszaturystyka.pl/100-najbardziej-wplywowych-osob-w-polskiej-turystyce-2020/  

 

Wyróżnienie Marcina Pałacha jest uznaniem jego wieloletniej pracy na rzecz rozwoju turystyki zarówno lokalnej, małopolskiej, jak i na poziomie ogólnokrajowym.

 

Marcin Pałach całe swoje zawodowe życie związał z turystyką. Zostając dyrektorem TCI – wówczas działającego pod nazwą Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki – wprowadził standardy funkcjonowania jednostki oraz obsługi klientów, które zostały uznane za wzorcowe. Były one podstawą wielokrotnego nagradzania TCI tytułem najlepszego centrum informacji turystycznej w Polsce, łącznie z uznaniem go za „najlepsze z najlepszych” w roku 2013, pięćdziesiątym roku istnienia polskiego systemu informacji turystycznej.

 

Dyrektor Pałach jest pomysłodawcą oraz członkiem-założycielem Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Sprawuje również funkcję Prezesa Zarządu TOT. Organizacja realizuje liczne projekty związane z promocją i rozwojem turystyki regionu tarnowskiego. Do najważniejszych należą projekty inwestycyjne realizowane na terenie kilku gmin regionu i w samym Tarnowie oraz projekt promocji regionu poprzez enoturystykę. ENOTarnowskie zdobyło certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej w 2019 r.

 

Od sześciu kadencji Marcin Pałach jest również prezesem Forum Informacji Turystycznych – ciała doradczego Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest również przedstawicielem miasta Tarnowa i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

 

Zaangażowanie dyrektora Marcina Pałacha zostało wcześniej docenione Odznaką Honorową Ministra Gospodarki “Za zasługi dla turystyki”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej