Małopolskie wino, rycerze i najszybsza babcia świata, czyli “Trójka wraca do korzeni” w Tarnowie i Zalipiu

7 listopada 2019 , Tagi: promocja , Tarnów

– Mówią o nim “polski biegun ciepła”, miasto wielu kultur i “perła renesansu”. Mówią też, że ma – po Krakowie – najwięcej zabytków w Polsce południowej – opowiada Monika Suszek, która w czwartek 7 listopada zabierze słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia na spacer po Tarnowie. A to wszystko w ramach popularnego cyklu “Trójka wraca do korzeni”.

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 30 miast i miasteczek w kraju. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również w czwartek 7 listopada w Tarnowie. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach miasta leżącego przy ujściu rzeki Białej do Dunajca.

– Poznamy tarnowskich rycerzy oraz sprawdzimy, jak działa najstarszy ręcznie nakręcany ratuszowy zegar. Odwiedzimy również małopolskie winnice oraz najpiękniejszą wieś w Polsce, czyli Zalipie, które znane jest z bajecznie kolorowych, malowanych domów, stodół, a nawet psich bud i karmników dla ptaków – mówi Monika Suszek. 

Tarnów słynie również z nietuzinkowej miłośniczki biegów długodystansowych, która startuje nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Do tej pory przebiegła 56 maratonów, w tym te najbardziej prestiżowe. Nieobce są jej również maratony na łyżworolkach, długodystansowe biegi narciarskie czy biegi górskie. A w swoich kategoriach wiekowych jest nie do pokonania. Barbara Prymakowska – bo o niej mowa – ma 76 lat i nazywana jest… najszybszą babcią świata. – Pani Barbara wręcz nie wyobraża sobie życia bez sportu. I udowadnia, że wiek nie ma znaczenia, jeżeli chce się spełniać marzenia – dodaje Monika Suszek.

Jej relacje zostaną wyemitowane  w porannym i popołudniowym wydaniu “Zapraszamy do Trójki” oraz w audycji “Do południa” – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Więcej na: https://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/2398683,Malopolskie-wino-rycerze-i-najszybsza-babcia-swiata-czyli-Trojka-wraca-do-korzeni-w-Tarnowie-i-Zalipiu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej