Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki i wręczenie nagród w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski 2019

12 października 2019 , Tagi: małopolska , turystyka

W Kopalni Soli w Bochni świętowaliśmy Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas wydarzenia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w pierwszej edycji konkursu Turystyczne Skarby Małopolski. Konkurs miał na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla odwiedzających nasz region produktów turystycznych oraz ich popularyzację. Za Turystyczny Skarb Małopolski 2019 w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna” została uznana gmina Pleśna. Laureatom i wyróżnionym pogratulowali wicemarszałek Tomasz Urynowicz oraz wicepremier Jarosław Gowin.

Gratulujemy członkom Tarnowskiej Organizacji Turystycznej: gminie Pleśna za zajęcie I miejsce w kategorii “miejsce z klimatem”, II miejsca – „Wydarzenie cykliczne” Wianki na Winnicy oraz III miejsca – Święto Owoców i Produktów Pszczelich oraz I miejsca w kat. „Unikatowa atrakcja turystyczna” – Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej), gminie Wietrzychowice (III miejsce w kat. “Unikatowa atrakcja turystyczna”– Cypel – ujście Dunajca do Wisły). Ponadto, cieszymy się również z restauracją Belle Epoque w Dworze Prezydenckim w Zgłobicach za zajęcie I miejsca w kategorii „W gościnie – obiekt gastronomiczny”.

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/turystyka/malopolskie-obchody-swiatowego-dnia-turystki-i-wreczenie-nagrod-w-konkursie-turystyczne-skarby-malopolski-2019

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej