Małopolska startuje z akcją „Miejsce przyjazne maluchom”

2 września 2014 , Tagi: konkursy

W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Dziś (poniedziałek, 1 września) startuje akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami.

W tym roku wybrane gminy z Małopolski mogą brać udział w tej akcji już po raz trzeci. Wcześniej odbywała się ona tylko w Krakowie. Trzy lata termu, po to by umożliwić gminom z całego regionu udział w projekcie, Redakcja Wrota Małopolski podjęła się roli koordynatora regionalnego akcji w Małopolsce. Teraz o tym, które miejsca z Małopolski powalczą o certyfikaty „Miejsc przyjaznych maluchom” decydują gminy, które przyłączając się do projektu, jako koordynatorzy lokalni, dali szansę instytucjom, firmom czy placówkom publicznym ze swojego terenu na zgłaszanie swojego udziału.

Poza Krakowem, swoje zgłoszenia będą mogły nadsyłać miejsca z gmin:
Biecz, Biały Dunajec, Bochnia, Borzęcin, Brzesko, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Drwinia, Gnojnik, Gorlice, Jordanów, Kęty, Kościelisko, Koszyce, Limanowa, Myślenice, Niepołomice, Nowy Sącz, gmina Oświęcim, miasto Oświęcim, Poronin, Słopnice, Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Wielka Wieś i Zakopane.

Główny cel akcji to znalezienie i promocja miejsc przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi, respektujących szczególne potrzeby najmłodszych, w których obecność maluchów nie jest problemem. Tym razem dodatkowo, podczas 9. edycji pragniemy jednak położyć szczególny nacisk na przychylność dzieciom z niepełną sprawnością!

Wśród nagrodzonych dotychczas miejsc są klubokawiarnie dla rodziców z dziećmi, kawiarnie i restauracje, instytucje kultury (muzea, kina, teatry, biblioteki), kościoły, gabinety lekarskie i dentystyczne, urzędy, kluby fitness, centra handlowe – wszystkie te, które posiadają miejsca dedykowane właśnie maluchom.

Ważne informacje
Co istotne w staraniach o certyfikat nie mogą brać udziału placówki, których celem statutowym jest opieka nad dziećmi (przedszkola, żłobki, kluby malucha).

Tytuł „Miejsce przyjazne maluchom” przyznawany jest na podstawie zgłoszeń miejsc i rodziców, po przeprowadzonej osobistej weryfikacji organizatorów i partnerów akcji.
Aby otrzymać tytuł zgłaszający muszą spełnić określone w formularzu zgłoszeniowym kryteria. Certyfikaty wręczane są podczas finałowej gali. Podsumowaniem akcji jest dodatek do Gazety Wyborczej, opisujący wszystkie miejsca.

Zgłoszenia miejsc pod adresem mailowym: maluchy@agora.pl
przyjmowane są już od poniedziałku, 1 września do niedzieli 28 września.

Weryfikacja zgłoszeń trwa od poniedziałku, 29 września do niedzieli 12 października. O tym, kto w tegorocznej edycji otrzyma certyfikat „Miejsce przyjazne maluchom” dowiemy się ze specjalnego dodatku w Gazecie Wyborczej oraz na stronach www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl ,www.malopolska.pl . W niedzielę, 19 października, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się uroczysta gala przyznania certyfikatów.

Organizatorami akcji są agencja PR Inspiration , Gazeta Wyborcza i Redakcja „Wrota Małopolski” Partnerem akcji jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie .

Informacja o akcji:
www.gazeta.krakow.pl
www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl
www.wrotamalopolski.pl
www.facebook.com/miejsceprzyjaznemaluchom

Tutaj znajdziesz formularz zgłoszenia dla kategorii:
Firmy komercyjne
Gastronomia
Instytucje publiczne
Klubokawiarnie
Kultura
Rozrywka

Regulamin akcji.

Patronat honorowy:
Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego
Jacek Majchrowski- Prezydent Miasta Krakowa

Patroni medialni:
Radio Krk, TVP Kraków, Kids in krakow, Miasto Dzieci, www.krakow.pl

Kontakt dla ubiegających się o certyfikat spoza Krakowa
W razie pytań proszę pisać na adres mpm@malopolska.mw.gov.pl

http://www.malopolska.pl/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=8085

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej