Majówka w Tarnowie

25 kwietnia 2017 , Tagi: Tarnów , wydarzenia

– Majówka w teatrze

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja polecamy teatralne wieczory. Wybrane spektakle będzie można obejrzeć w tarnowskim teatrze a także w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Pierwsza propozycja, to monodram dla dorosłego widza, najnowsza prapremiera, spektakl “Ikebana”. Autorem tekstu jest tarnowianin Marcin Skóra, który napisał sztukę o “złej kobiecie”, Ewie Nowickiej. W duszach Ewy Złej Nowickiej wystąpi Matylda Anna Baczyńska.  Spektakl w reżyserii Bohdana Roberta Graczyka i  Dariusza Stanisława Starczewskiego. Prapremiera odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19.00 na Małej Scenie. Gramy również 29 kwietnia o 19:00, 30 kwietnia o 20:00 i 2 maja o godz.18:00, na Małej Scenie.

Melomanów i nie tylko zachęcamy do wybrania spektaklu muzycznego “Disco Solski”. To przedstawienie zdążyło porwać już setki tarnowian, którzy wsłuchiwali się w historię o  marzeniach i rezygnacji, porozumieniu i przyjaźni, ambicji, kreatywności i pogoni za uczuciami, przeplatającą się w niezwykle zaskakujących aranżacjach znanych przebojów muzyki disco polo. Stylizacje na blues, jazz, muzykę latynoską, musical, rocka, balladę pop, dubstep i wiele innych na deskach Solskiego 30 kwietnia i 1 maja, o godz. 18:00 .

Zakończeniem weekendu majowego będzie występ zespołu tarnowskiego teatru w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej ze spektaklem “Starsi Panowie znów”. Scenariusz spektaklu składa się z 22 piosenek i 10 scen dialogowych z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W pięknej scenerii Centrum Paderewskiego rozbrzmią utwory, takie jak “Tango kat”, “S. O. S.” czy “Upiorny Twist” jak również utwory mniej rozpoznawalne, a równie atrakcyjne: “Ballada jarzynowa” czy “Zosia i ułani”. Na to wydarzenie nie jest konieczna rezerwacja, wstęp wolny.

Każdy, kupujący bilet na jakikolwiek spektakl Majówki z Solskim, otrzyma w kasie biletowej Teatru kupon rabatowy upoważniający do skorzystania z biletów po 10 zł na wybrane tytuły do końca czerwca 2017 roku.

Szczegóły promocji, rezerwacje biletów w Biurze Promocji i Organizacji Widowni, tel.14 688 32 87 lub 784 976 025, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

 

– Niedziela 30 kwietnia

Koncert Orkiestry Akademii Beethovenowskiej 

„Jeszcze polska muzyka…” w Tarnowie w rocznicę niepodległości Tarnowa

Dzieła wybitnych polskich twórców – Karola Szymanowskiego i Franciszka Lessla – a także słynna III Symfonia „Eroica” Ludwiga van Beethovena zabrzmią 30 kwietnia podczas uroczystości „Tarnów Pierwsze Niepodległe”. W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w ramach cyklu „Jeszcze polska muzyka…” koncertować będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Koncert odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Darmowe wejściówki do odebrania od 27 kwietnia w Centrum sztuki Mościce i Wydziale Kultury UMT, Rynek 7 w godz. 7.30-15.30

 

– Majowe Granie w Kąśnej Dolnej

W pierwszych dniach najbardziej wiosennego miesiąca serdecznie zapraszamy do Centrum Paderewskiego na Majowe Granie w Kąśnej Dolnej.

2 maja o godz. 18.00 w Letniej Sali Koncertowej kompleksu dworsko-parkowego I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej z solowym recitalem wystąpi tarnowski wokalista i pianista Piotr Kita, nazywany przez słuchaczy następcą legendarnego Andrzeja Zauchy. Artysta zaprezentuje aranżacje wykonawców polskich i zagranicznych. Z okazji przypadającego tego dnia Narodowego święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej pojawią się również utwory o tematyce patriotycznej. Piotr Kita to rozśpiewany nauczyciel, który szerszej publiczności dał się poznać dzięki występowi w programie Must Be The Music w 2012 r. Oczarował wówczas publiczność i jurorów znakomitym wykonaniem utworu „Cest la vie” Andrzeja Zauchy. Od tamtej pory często koncertuje na tarnowskich i ogólnopolskich estradach muzycznych.

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej