Lusławice. Przybliżą niezwykły świat Pendereckiego. We wtorek wyjątkowe urodziny mistrza

23 listopada 2021 , Tagi: kultura

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zaprasza we wtorek na 88 urodziny swojego założyciela. W programie mnóstwo nie tylko muzycznych atrakcji dla każdego.

23 listopada to dzień poświęcony Patronowi Europejskiego Centrum Muzyki, Krzysztofowi Pendereckiemu. Z okazji 88. rocznicy urodzin Mistrza w Lusławicach, w gminie Zakliczyn, w siedzibie ECM, odbędzie się dzień otwarty wypełniony wspomnieniami i muzyką.

Europejski Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego przygotowało bogaty i urozmaicony program, skierowany do różnych grup wiekowych. Jak podkreśla Mateusz Kluza z ECM, w ten niekonwencjonalny sposób organizatorzy chcą chcielibyśmy wprowadzić uczestników wydarzenia do uniwersum Kompozytora, ukazując konteksty jego życia i twórczości, a także towarzyszących mu lub stworzonych przez niego symboli i motywów.

Wiodącym elementem narracji tego dnia będzie Kosmogonia – tytuł jednego z dzieł Krzysztofa Pendereckiego będący jednocześnie symbolicznym ujęciem ogółu kontekstów, inspiracji i relacji, w których obracał się za życia Kompozytor, i które wciąż obecne są w kanonie kultury polskiej i światowej.

Więcej: https://glos24.pl/przybliza-niezwykly-swiat-pendereckiego-we-wtorek-wyjatkowe-urodziny-mistrza

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej