Lokalna kuchnia i odpoczynek w urokliwych miejscach. Mikroregion Pogórze ma przyciągnąć turystów

19 lipca 2022 , Tagi: region , turystyka

Stworzenie Mikroregionu Pogórze oraz promowanie lokalnych produktów. Szesnaście gmin z regionu będzie współpracować na rzecz rozwoju regionu oraz turystyki.

Uroczyste podpisy na terenie jednej z winnic w Janowicach złożyli przedstawiciele samorządów, Lokalne Grupy Działania oraz delegaci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zdaniem wójta Pleśnej Józefa Knapika, dzięki wzajemnej współpracy ten region już wkrótce może stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w okolicy.

– Chcemy te wszystkie walory, które mamy, między innymi piękne winnice, promować i pokazywać szerszym odbiorcom. W związku z tym, wraz z Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała, Pogórzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju oraz Stowarzyszeniem ‘Na Śliwkowym Szlaku’ zawiązaliśmy współpracę. Tym spotkaniem chcemy zacząć już aktywnie promować region i pokazywać, co tutaj się dzieje.

Łączny koszt projektu wyniesie ponad 1,2 mln zł i został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojciech Skruch mówi, że jednym z głównych obszarów rozwoju województwa jest turystyka, dlatego konieczne jest, by była jeszcze szerzej promowana.

– Jak wiemy, jednym z głównych biznesów Małopolskich Obszarów Gospodarczych jest turystyka, która wypracowuje 20% naszego PKB. Dlatego chcielibyśmy, aby te obszary, które mają ku temu możliwości, w dalszym ciągu jeszcze mocniej były promowane. Chcemy też promować enoturystykę, by móc przyjechać np. na jeden dzień do winnicy i próbując lokalnych produktów, spędzić miło czas.

Więcej: https://www.rdn.pl/news/lokalna-kuchnia-i-odpoczynek-w-urokliwych-miejscach-mikroregion-pogorze-ma-przyciagnac-turystow

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej