Kuracjusze i turyści doczekali się! Autobus z Tarnowa do Wysowej już kursuje

16 listopada 2022 , Tagi: komunikacja autobusowa

Dobra informacja dla osób, które chcą z Tarnowa udać się do Wysowej Zdroju koło Gorlic. Urząd Województwa Małopolskiego w końcu uruchomił bezpośrednie połączenie autobusowe do uzdrowiska.

Jeszcze na początku września pisaliśmy, że nie wiadomo co będzie z pojawieniem się tego połączenia. Warunkiem było zobowiązanie się lokalnych samorządów do pokrycia 10% kosztów funkcjonowania linii. Pozostałą kwotę miał zapewnić Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Miał być także przeprowadzony przetarg na wyłonienie wykonawcy kursów.

Ostatecznie autobusy rozpoczęły kursowanie pod koniec października.

Jak mówi Radiu RDN Małopolska wicemarszałek Łukasz Smółka, to bardzo dobra informacja nie tylko dla kuracjuszy czy turystów, ale również mieszkańców Wysowej Zdroju. Nowa linia została uruchomiona właśnie jako odpowiedź m.in. na ich potrzeby.

– Ważne jest to, żeby Fundusz Połączeń Autobusowych był dedykowany i trafiał w punkt, czyli tam, gdzie są te potrzeby transportowe. I takim przykładem jest właśnie Wysowa Zdrój. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, żeby to połączenie utrzymało się, musimy przeprowadzić analizę potoków podróżnych. Niemniej jednak już mieszkańcy i kuracjusze sygnalizują, że to jest dobry projekt i należałoby go w kolejnych latach kontynuować. Dlatego też ta analiza będzie przeprowadzona, ale przede wszystkim stawiamy na to, co mówią mieszkańcy.

Więcej: https://rdn.pl/141481/kuracjusze-i-turysci-doczekali-sie-autobus-z-tarnowa-do-wysowej-juz-kursuje/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej