Kupuj u lokalnych producentów

14 kwietnia 2020 , Tagi: ciekawostki , koronawirus , małopolska

To zachęta władz regionu i województwa małopolskiego do wspierania lokalnych firm poprzez zakup ich produktów w czasie pogłębiającego się kryzysu gospodarczego.

Warto zwrócić szczególną uwagę na produkty żywnościowe pochodzące z Małopolski. Część z takich produktów jest łatwo zidentyfikować, bowiem są oznaczone logotypem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska zrzeszającej producentów, którzy w znacznym stopniu wykorzystują naturalne lokalne i regionalne surowce – przekonuje wicemarszałek województwa małopolskiego, Łukasz Smółka.

Na portalu malopolska.pl Zarząd Województwa Małopolskiego udostępnił listę lokalnych przedsiębiorstw i producentów wpisanych do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska z wyszczególnieniem wszystkich powiatów, a także Listę Produktów Tradycyjnych z terenu województwa małopolskiego.

Polskie produkty można również zidentyfikować poprzez kod kreskowy. Dystrybuowane przez firmę zarejestrowaną w Polsce są sygnowane cyframi „590” na początku ciągu cyfr kodu. Prefiks „590” nie gwarantuje jednak, że dany produkt został wyprodukowany na terenie Polski.

Według raportu „Miliardy zostawione w Polsce” organizacji Grant Thornton 79 groszy z każdej złotówki wydanej na produkty, które powstały w naszym kraju, zostaje w Polsce. W przypadku zakupu produktów importowanych to tylko 25 groszy. Gdyby Polacy zmienili swoje nawyki konsumenckie tylko o 1%, w polskiej gospodarce zostawałoby rocznie dodatkowo 6,6 mld złotych.

Artykuł: http://www.rdn.pl/news/kupuj-u-lokalnych-producentow

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej