Książka na telefon – biblioteki w Zgłobicach, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej zapraszają czytelników

8 maja 2020 , Tagi: biblioteka

Biblioteki Gminy Tarnów w Zgłobicach, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej zapraszają już czytelników do wypożyczania książek. Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów otrzymało od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego pozytywną opinię w sprawie wdrożonych działań profilaktycznych, zapewniających bezpieczne funkcjonowanie placówek, co umożliwiło ich otwarcie.


Zmienione zostały jednak zasady funkcjonowania bibliotek. Wybrane książki należy od poniedziałku do piątku zamówić telefonicznie, mailowo bądź zarezerwować w katalogu internetowym w godzinach 9-12, a następnie odebrać w godzinach 13-17.

By zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa, przy odbiorze nie będzie możliwości wejścia do biblioteki, a odbierać książki będziemy w specjalnie przystosowanych do odbioru i oddawania książek okienkach. Wszystkie oddane książki przejdą również obowiązkową kwarantannę przed ponownym wypożyczeniem. Czytelnicy nie mogą samodzielnie wybierać książek z półek. W bibliotekach nie ma możliwości korzystania z komputerów, czytelni, toalet.

– Bezpieczeństwo czytelników jest dla nas najważniejsze, dlatego podejmujemy wszelkie możliwe procedury sanitarne. Jednak w obecnej rzeczywistości, gdzie tyle słyszymy o epidemii, warto oderwać się od rzeczywistości i sięgnąć po dobrą lekturę. Bo przecież książka to lekarstwo duszy. Mamy wiele nowości, wśród których każdy znajdzie pozycję dla siebie. – mówi Ewa Kubisztal, zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Zamawianie książek od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12:

Biblioteka Zgłobice: tel. 14 674 30 14, e-mail:  zglobice@biblioteka.gminatarnow.pl
Biblioteka Tarnowiec: tel. 14 679 51 44, e-mail: tarnowiec@biblioteka.gminatarnow.pl
Biblioteka Wola Rzędzińska: tel. 14 679 22 67, e-mail: wola@biblioteka.gminatarnow.pl

Kierownik ds. bibliotek Łukasz Prokop: +48 606 350 955

Jak również poprzez katalog internetowy:

https://tarnow-gbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&new=1

Cały artykuł na:

http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/517-ksiazka-na-telefon-biblioteki-w-zglobicach-tarnowcu-i-woli-rzedzinskiej-zapraszaja-czytelnikow

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej