Ksawery Masiuk z brązowym medalem mistrzostw świata!

27 czerwca 2022 , Tagi: sport

17-letni Ksawery Masiuk z Tarnowca zadziwia świat! Na mistrzostwach świata w Budapeszcie na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył brązowy medal i dał się wyprzedzić jedynie Amerykanom Hunterowi Armstrongowi i Justinowi Ress. Polak początkowo zajął drugie miejsce po dyskwalifikacji Ressa, który przypłynął jako pierwszy, lecz protest strony amerykańskiej został przyjęty i tym samym Ksawery został przesunięty na trzecie miejsce.

Od początku światowego czempionatu było wiadome, że Ksawery jest w świetnej formie. Najpierw w dobrym stylu awansował do finału 100 m ‘grzbietem’, gdzie ostatecznie zajął wysokie 6. miejsce.